Kancelář

Zádveřice-Raková

160, 763 12

 

 

Tepelná pohoda

Pozitivní vlastností podlahového topení obecně je velmi dobrá tepelná pohoda, daná velkou topnou plochou s nízkou povrchovou teplotou a rovnoměrným rozložením tepla v celém vytápěném objemu. Je to stav, v němž máte doma ideální teplotní podmínky: není vám příliš teplo ani příliš zima a cítíte se příjemně, aniž byste se museli neustále oblékat nebo svlékat.To umožňuje vytápět místnosti na teplotu o něco nižší (2-3 stupně Celsia) než u klasického topení, a to znamená úsporu energie. Podlahové topení neomezuje interiér. U podlahového topení dochází jen k minimálnímu víření vzduchu a proto je vhodnější pro osoby s dýchacími obtížemi.

Výhody elektrického podlahového topení

Elektrické podlahové topení, varianta podlahového vytápění, přináší nesporné výhody a také některá specifika. Podstatná je rychlost přípravy topných prvků. Velmi dobře využitelnou vlastností je neomezená flexibilita rozložení topidel, což v praxi znamená příležitost pro vytváření zón s tepelnými štíty, nebo zhuštění smyček kabelu v místech se zvýšeným předpokladem pro prochládání. Dále připočtěme nulové náklady na údržbu elektrického podlahového topení, a to při předpokládané minimálně 30ti leté životnosti topných elementů. Přínosem jsou i rozsáhlé možnosti regulace, kdy na jedné straně lze jedním regulátorem řídit celý dům s několika místnostmi najednou, nebo naopak regulovat každou místnost i v čase samostatně, což přináší další úspory energie. Vžitá pověra, že topný kabel nebo rohož při poškození nelze opravit není namístě, prostřednictvím sad pro opravu kabelů tato možnost existuje a možná je. Pokud se vyskytne závada na elektrickém podlahovém topení, je to problém, protože podlaha přestane topit. Pokud se ale vyskytne v podlahovém topení teplovodním, je to neštěstí. Voda v porušeném teplovodním vedení může na objektu napáchat velké škody.

Jakým způsobem podlahové topení vytápí

Jedná se o sálavý způsob vytápění. To znamená, že aktivní vytápěné plochy vydávají sálavé teplo, díky němuž se postupně ohřívají i okolní plochy. Tyto okolní plochy např. Nábytek, pak také vyzařují do místnosti teplo, takže jsou vnímány jako tepelně aktivní

 


Akumulační podlahové vytápění s použitím kabelu a topné rohožeel podlah topeni kabel

 1.  Podkladní betonová vrstva 
 2.  Tepelná izolace
 3.  Betonová, anhydritová akumulační vrstva
 4.  Kabel (topná rohož)
 5.  Podlahová (limitační) sonda v ochranné trubici
 6.  Betonová, anhydritová akumulační vrstva
 7.  Nášlapná vrstva 

 

 

 

Přímotopné podlahové vytápění s použitím nízkotopelné folietopení folie

 1.  Podkladní betonová vrstva 
 2.  Tepelná izolace
 3.  Betonová, anhydritová vrstva
 4.  Separační podkladní vrstva
 5.  Podlahová folie a  (limitační) sonda v ochranné trubici
 6.  Krycí vrsva
 7.  Nášlapná vrstva 

 

 

 

 

 

 

Keramický komínový systém CJ BLOK 
komín

Trojvrstvý komínový systém je určený pro krby a kotle ústředního topení s otevřenou spalovací komorou, vytápěných pevnými, tekutými i plynnými palivy, kde teplota spalin není vyšší než 600ºC. Komínový systém českého výrobce CJ BLOK pracuje v mokrém i suchém provozu. Systém je rovněž pracuje za podtlaku.

Komínové komponenty tohoto systémového komína splňují nejvyšší požadavky platných evropských norem.

Odolnost proti požáru sazí, ohnivzdornost od hořlavých materiálů 20mm.

Klasifikace podle normy:

PN EN 13063-1 T600 N1 D 3 G20PN EN 13063-2 T400 N1 W 3 O20

 

 

 

 

 

Style Selector

Layout Style

Background Image